


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 5.0038 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1.7018 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 50 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.005 % |
| Load Capacitance | 50 pF |
| Current Rating | 20 mA |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Current | 40 mA |
| Type | XO (Standard) |
| Output Format | HCMOS, TTL |
| Base Resonator | Crystal |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Supply Current | 40 mA |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.77627
Ext.Price$0.77627
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.77627 | $0.77627 |
| 10 | $0.64462 | $6.44620 |
| 25 | $0.62860 | $15.71500 |
| 50 | $0.61299 | $30.64950 |
| 100 | $0.58734 | $58.73400 |
| 300 | $0.55931 | $167.79300 |
| 500 | $0.53262 | $266.31000 |
| 1000 | $0.51040 | $510.40000 |
| 3000 | $0.48587 | $1457.61000 |
| 5000 | $0.46252 | $2312.60000 |
